Race Name

***************** SUPERSPRINT TRIATHLON RESULTS ******************
LAKE MERIDIAN TRIATHLON 2011
08/28/2011
KENT, WA



OVERALL SUPERSPRINT RESULTS

Place Bib Name Agetri Sex City State Swim T1 Bike T2 Run Official
1 361 TYLER FOSTER 26 M MICA WA 10:03 1:39 46:37 1:01 22:40 1:21:59.1
2 389 PAUL PORTE 47 M SEATTLE WA 16:15 2:40 45:18 1:24 23:47 1:29:21.6
3 384 CHAD MUSZYNSKI 38 M HILLSBORO OR 14:47 2:21 48:13 1:42 22:33 1:29:34.1
4 411 TED KOSLOWSKY 39 M SEATTLE WA 10:46 2:36 52:36 1:14 24:30 1:31:41.0
5 412 RACHEL DE BUSK 48 F SEATTLE WA 9:35 2:32 54:09 1:13 24:36 1:32:02.8
6 371 JOSIAH LAMB 16 M OMAK WA 9:06 3:38 52:34 2:11 25:00 1:32:26.5
7 405 ROSS MARSHALL 34 M COVINGTON WA 12:01 2:58 48:18 1:13 28:05 1:32:32.5
8 388 MORGAN O'DELL 16 M OMAK WA 10:14 2:57 57:27 22:24 1:33:01.0
9 380 DILLON MONTGOMERY 15 M KENMORE WA 10:03 3:13 52:06 1:20 26:28 1:33:07.8
10 407 RON BEYERSDORF 41 M REDMOND WA 15:05 4:04 50:24 1:09 24:18 1:34:57.4
11 399 ANGELA WITTMAN 30 F SEATTLE WA 11:30 3:21 58:25 27:13 1:40:28.1
12 385 RAQUEL MUSZYNSKI 37 F HILLSBORO OR 11:50 1:49 57:31 29:43 1:40:51.9
13 409 JACE EDLUND 23 M ISSAQUAH WA 14:30 2:11 57:10 0:26 26:43 1:40:58.0
14 370 JENEAN LAGUE-BRADY 39 F BAINBRIDGE ISLAND WA 12:44 4:04 52:52 1:30 29:55 1:41:03.0
15 377 BETH MCDANIEL 43 F NEWCASTLE WA 13:18 2:35 57:07 28:30 1:41:27.8
16 357 SHERRI CRAWFORD 45 F AUBURN WA 14:40 3:26 53:54 1:18 28:19 1:41:34.9
17 394 PAUL SMITH 43 M COVINGTON WA 10:36 4:54 56:06 30:33 1:42:07.0
18 372 GEORGIA LAMB 18 F OMAK WA 10:10 3:11 59:23 1:03 28:35 1:42:20.8
19 410 ANNA FLORY 33 F SEATTLE WA 13:56 2:07 56:15 1:26 28:52 1:42:33.8
20 365 DAVID HEHYAWI 43 M SEATTLE WA 13:19 3:47 53:27 1:32 33:37 1:45:40.0
21 351 MACKENZIE ALLAN 17 F BURIEN WA 12:44 3:33 58:49 1:29 29:21 1:45:54.4
22 381 GENE MORRIS 65 M SEATTLE WA 15:23 5:09 55:41 1:50 28:25 1:46:25.8
23 358 JACOB CUTRELL 16 M OMAK WA 8:47 3:35 1:07:04 0:41 26:21 1:46:27.0
24 378 CHRISTIAN MENENDEZ 17 M OMAK WA 10:20 3:58 58:25 1:32 32:14 1:46:27.3
25 390 FRANK RAYMOND 40 M KENT WA 14:34 1:55 59:25 0:49 30:42 1:47:22.8
26 393 NICK SMITH 15 M COVINGTON WA 11:57 4:19 1:03:42 0:26 27:34 1:47:55.9
27 401 JASON HOWTON 36 M FEDERAL WAY WA 15:07 4:36 56:12 2:11 29:56 1:48:00.1
28 364 NOLAN HAUKE 32 M BURIEN WA 13:06 3:13 59:01 0:59 31:53 1:48:10.7
29 386 EVAN NORDBY 33 M SEATTLE WA 14:14 3:02 1:02:16 28:59 1:48:29.0
30 354 CHELSEA BRUMFIELD 30 F LACEY WA 12:12 3:05 58:52 1:25 33:38 1:49:10.0
31 413 ERIK MCCOY 30 M SEATTLE WA 10:06 3:55 56:57 4:31 34:33 1:49:59.3
32 366 GLEN HENDERSON 50 M GIG HARBOR WA 13:04 3:02 1:06:52 1:53 25:15 1:50:04.0
33 362 ROBIN GILBERT 27 F SEATTLE WA 13:05 3:47 1:05:30 1:09 26:59 1:50:26.9
34 396 JACLYN VERZUH 15 F SEATTLE WA 12:13 3:37 1:04:40 0:57 30:08 1:51:34.0
35 402 LILIA FANNIN 51 F UNIV PLACE WA 13:51 6:11 58:56 32:42 1:51:38.2
36 360 TRICIA ELLIOTT 43 F ISSAQUAH WA 13:36 5:35 1:00:01 33:21 1:52:30.5
37 373 HALEY LITTLE 15 F OMAK WA 10:41 3:15 1:07:44 0:41 30:48 1:53:07.2
38 376 JEFF LYONS 56 M BLACK DIAMOND WA 12:30 6:18 1:04:45 1:24 28:22 1:53:17.2
39 398 HEATHER WILSON-MCCARTY 38 F KENT WA 12:58 4:38 1:00:14 1:28 34:40 1:53:55.9
40 391 LARRY SERA 65 M RENTON WA 12:56 4:23 1:04:07 33:29 1:54:53.5
41 408 MIKE MCCANN 64 M ADNA WA 15:16 7:40 57:41 34:26 1:55:01.4
42 363 JUSTIN HARPER 33 M KENNEWICK WA 15:12 3:55 1:09:18 1:07 27:06 1:56:35.5
43 379 JESSE MITCHELL 34 M ORTING WA 9:51 4:00 1:06:18 1:50 35:51 1:57:48.9
44 350 ACHILLES AGUIRRE 32 M MAPLE VALLEY WA 18:08 2:14 1:03:49 34:36 1:58:45.9
45 355 KATIE BUCCI 29 F SEATTLE WA 12:37 3:57 1:08:00 1:18 37:17 2:03:07.3
46 404 ERIN LYNCH 12 F SUMNER WA 14:13 3:56 1:09:54 2:12 35:23 2:05:36.7
47 375 SARAH LYNCH 34 F SUMNER WA 14:14 3:56 1:09:55 2:11 35:24 2:05:37.6
48 397 TANYA WEIGAND 44 F KENT WA 16:21 4:35 1:06:55 1:17 38:50 2:07:56.3
49 395 EMILY THOMPSON 36 F EDGEWOOD WA 14:06 2:56 1:12:17 0:48 38:27 2:08:32.3
50 400 ROBIN CHAPMAN 47 F AUBURN WA 10:43 3:41 1:14:49 2:39 38:44 2:10:33.1
51 353 MICHELLE BOUCHOR 38 F RENTON WA 18:03 3:41 1:08:17 1:07 39:50 2:10:56.5
52 392 LUCIE PEZZNER 30 F AUBURN WA 19:51 5:10 1:10:22 1:17 39:07 2:15:45.6
53 406 SALLY KRIE 73 F KENT WA 21:10 3:52 1:13:13 2:07 36:24 2:16:42.6
54 367 KATIE HERNANDEZ 26 F TACOMA WA 13:21 3:12 1:28:45 1:27 34:21 2:21:04.8
55 374 ANNA LODAHL 27 F PASCO WA 15:17 3:49 1:31:44 0:57 33:13 2:24:57.4
56 387 KELLI NORRIS 26 F SEATAC WA 19:43 4:14 1:22:52 1:40 37:30 2:25:56.8
57 403 CHRIS SWIENTY 12 M KENT WA 13:23 2:47 2:06:15
Race Name

MALE SUPERSPRINT RESULTS

Place Bib Name Agetri City State Swim T1 Bike T2 Run Official
1 361 TYLER FOSTER 26 MICA WA 10:03 1:39 46:37 1:01 22:40 1:21:59.1
2 389 PAUL PORTE 47 SEATTLE WA 16:15 2:40 45:18 1:24 23:47 1:29:21.6
3 384 CHAD MUSZYNSKI 38 HILLSBORO OR 14:47 2:21 48:13 1:42 22:33 1:29:34.1
4 411 TED KOSLOWSKY 39 SEATTLE WA 10:46 2:36 52:36 1:14 24:30 1:31:41.0
5 371 JOSIAH LAMB 16 OMAK WA 9:06 3:38 52:34 2:11 25:00 1:32:26.5
6 405 ROSS MARSHALL 34 COVINGTON WA 12:01 2:58 48:18 1:13 28:05 1:32:32.5
7 388 MORGAN O'DELL 16 OMAK WA 10:14 2:57 57:27 22:24 1:33:01.0
8 380 DILLON MONTGOMERY 15 KENMORE WA 10:03 3:13 52:06 1:20 26:28 1:33:07.8
9 407 RON BEYERSDORF 41 REDMOND WA 15:05 4:04 50:24 1:09 24:18 1:34:57.4
10 409 JACE EDLUND 23 ISSAQUAH WA 14:30 2:11 57:10 0:26 26:43 1:40:58.0
11 394 PAUL SMITH 43 COVINGTON WA 10:36 4:54 56:06 30:33 1:42:07.0
12 365 DAVID HEHYAWI 43 SEATTLE WA 13:19 3:47 53:27 1:32 33:37 1:45:40.0
13 381 GENE MORRIS 65 SEATTLE WA 15:23 5:09 55:41 1:50 28:25 1:46:25.8
14 358 JACOB CUTRELL 16 OMAK WA 8:47 3:35 1:07:04 0:41 26:21 1:46:27.0
15 378 CHRISTIAN MENENDEZ 17 OMAK WA 10:20 3:58 58:25 1:32 32:14 1:46:27.3
16 390 FRANK RAYMOND 40 KENT WA 14:34 1:55 59:25 0:49 30:42 1:47:22.8
17 393 NICK SMITH 15 COVINGTON WA 11:57 4:19 1:03:42 0:26 27:34 1:47:55.9
18 401 JASON HOWTON 36 FEDERAL WAY WA 15:07 4:36 56:12 2:11 29:56 1:48:00.1
19 364 NOLAN HAUKE 32 BURIEN WA 13:06 3:13 59:01 0:59 31:53 1:48:10.7
20 386 EVAN NORDBY 33 SEATTLE WA 14:14 3:02 1:02:16 28:59 1:48:29.0
21 413 ERIK MCCOY 30 SEATTLE WA 10:06 3:55 56:57 4:31 34:33 1:49:59.3
22 366 GLEN HENDERSON 50 GIG HARBOR WA 13:04 3:02 1:06:52 1:53 25:15 1:50:04.0
23 376 JEFF LYONS 56 BLACK DIAMOND WA 12:30 6:18 1:04:45 1:24 28:22 1:53:17.2
24 391 LARRY SERA 65 RENTON WA 12:56 4:23 1:04:07 33:29 1:54:53.5
25 408 MIKE MCCANN 64 ADNA WA 15:16 7:40 57:41 34:26 1:55:01.4
26 363 JUSTIN HARPER 33 KENNEWICK WA 15:12 3:55 1:09:18 1:07 27:06 1:56:35.5
27 379 JESSE MITCHELL 34 ORTING WA 9:51 4:00 1:06:18 1:50 35:51 1:57:48.9
28 350 ACHILLES AGUIRRE 32 MAPLE VALLEY WA 18:08 2:14 1:03:49 34:36 1:58:45.9
29 403 CHRIS SWIENTY 12 KENT WA 13:23 2:47 2:06:15
Race Name

FEMALE SUPERSPRINT RESULTS

Place Bib Name Agetri City State Swim T1 Bike T2 Run Official
1 412 RACHEL DE BUSK 48 SEATTLE WA 9:35 2:32 54:09 1:13 24:36 1:32:02.8
2 399 ANGELA WITTMAN 30 SEATTLE WA 11:30 3:21 58:25 27:13 1:40:28.1
3 385 RAQUEL MUSZYNSKI 37 HILLSBORO OR 11:50 1:49 57:31 29:43 1:40:51.9
4 370 JENEAN LAGUE-BRADY 39 BAINBRIDGE ISLAND WA 12:44 4:04 52:52 1:30 29:55 1:41:03.0
5 377 BETH MCDANIEL 43 NEWCASTLE WA 13:18 2:35 57:07 28:30 1:41:27.8
6 357 SHERRI CRAWFORD 45 AUBURN WA 14:40 3:26 53:54 1:18 28:19 1:41:34.9
7 372 GEORGIA LAMB 18 OMAK WA 10:10 3:11 59:23 1:03 28:35 1:42:20.8
8 410 ANNA FLORY 33 SEATTLE WA 13:56 2:07 56:15 1:26 28:52 1:42:33.8
9 351 MACKENZIE ALLAN 17 BURIEN WA 12:44 3:33 58:49 1:29 29:21 1:45:54.4
10 354 CHELSEA BRUMFIELD 30 LACEY WA 12:12 3:05 58:52 1:25 33:38 1:49:10.0
11 362 ROBIN GILBERT 27 SEATTLE WA 13:05 3:47 1:05:30 1:09 26:59 1:50:26.9
12 396 JACLYN VERZUH 15 SEATTLE WA 12:13 3:37 1:04:40 0:57 30:08 1:51:34.0
13 402 LILIA FANNIN 51 UNIV PLACE WA 13:51 6:11 58:56 32:42 1:51:38.2
14 360 TRICIA ELLIOTT 43 ISSAQUAH WA 13:36 5:35 1:00:01 33:21 1:52:30.5
15 373 HALEY LITTLE 15 OMAK WA 10:41 3:15 1:07:44 0:41 30:48 1:53:07.2
16 398 HEATHER WILSON-MCCARTY 38 KENT WA 12:58 4:38 1:00:14 1:28 34:40 1:53:55.9
17 355 KATIE BUCCI 29 SEATTLE WA 12:37 3:57 1:08:00 1:18 37:17 2:03:07.3
18 404 ERIN LYNCH 12 SUMNER WA 14:13 3:56 1:09:54 2:12 35:23 2:05:36.7
19 375 SARAH LYNCH 34 SUMNER WA 14:14 3:56 1:09:55 2:11 35:24 2:05:37.6
20 397 TANYA WEIGAND 44 KENT WA 16:21 4:35 1:06:55 1:17 38:50 2:07:56.3
21 395 EMILY THOMPSON 36 EDGEWOOD WA 14:06 2:56 1:12:17 0:48 38:27 2:08:32.3
22 400 ROBIN CHAPMAN 47 AUBURN WA 10:43 3:41 1:14:49 2:39 38:44 2:10:33.1
23 353 MICHELLE BOUCHOR 38 RENTON WA 18:03 3:41 1:08:17 1:07 39:50 2:10:56.5
24 392 LUCIE PEZZNER 30 AUBURN WA 19:51 5:10 1:10:22 1:17 39:07 2:15:45.6
25 406 SALLY KRIE 73 KENT WA 21:10 3:52 1:13:13 2:07 36:24 2:16:42.6
26 367 KATIE HERNANDEZ 26 TACOMA WA 13:21 3:12 1:28:45 1:27 34:21 2:21:04.8
27 374 ANNA LODAHL 27 PASCO WA 15:17 3:49 1:31:44 0:57 33:13 2:24:57.4
28 387 KELLI NORRIS 26 SEATAC WA 19:43 4:14 1:22:52 1:40 37:30 2:25:56.8
Race Name


***** SUPERSPRINT AGE-GROUP RESULTS *****
LAKE MERIDIAN TRIATHLON 2011
08/28/2011
KENT, WA



Race Name

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 404 ERIN LYNCH 12 14:13 3:56 1:09:54 2:12 35:23 2:05:36.7
Race Name

MALE AGE GROUP: 1 - 14

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 403 CHRIS SWIENTY 12 13:23 2:47 2:06:15
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 372 GEORGIA LAMB 18 10:10 3:11 59:23 1:03 28:35 1:42:20.8
2 351 MACKENZIE ALLAN 17 12:44 3:33 58:49 1:29 29:21 1:45:54.4
3 396 JACLYN VERZUH 15 12:13 3:37 1:04:40 0:57 30:08 1:51:34.0
4 373 HALEY LITTLE 15 10:41 3:15 1:07:44 0:41 30:48 1:53:07.2
Race Name

MALE AGE GROUP: 15 - 19

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 371 JOSIAH LAMB 16 9:06 3:38 52:34 2:11 25:00 1:32:26.5
2 388 MORGAN O'DELL 16 10:14 2:57 57:27 22:24 1:33:01.0
3 380 DILLON MONTGOMERY 15 10:03 3:13 52:06 1:20 26:28 1:33:07.8
4 358 JACOB CUTRELL 16 8:47 3:35 1:07:04 0:41 26:21 1:46:27.0
5 378 CHRISTIAN MENENDEZ 17 10:20 3:58 58:25 1:32 32:14 1:46:27.3
6 393 NICK SMITH 15 11:57 4:19 1:03:42 0:26 27:34 1:47:55.9
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
Race Name

MALE AGE GROUP: 20 - 24

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 409 JACE EDLUND 23 14:30 2:11 57:10 0:26 26:43 1:40:58.0
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 362 ROBIN GILBERT 27 13:05 3:47 1:05:30 1:09 26:59 1:50:26.9
2 355 KATIE BUCCI 29 12:37 3:57 1:08:00 1:18 37:17 2:03:07.3
3 367 KATIE HERNANDEZ 26 13:21 3:12 1:28:45 1:27 34:21 2:21:04.8
4 374 ANNA LODAHL 27 15:17 3:49 1:31:44 0:57 33:13 2:24:57.4
5 387 KELLI NORRIS 26 19:43 4:14 1:22:52 1:40 37:30 2:25:56.8
Race Name

MALE AGE GROUP: 25 - 29

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 361 TYLER FOSTER 26 10:03 1:39 46:37 1:01 22:40 1:21:59.1
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 399 ANGELA WITTMAN 30 11:30 3:21 58:25 27:13 1:40:28.1
2 410 ANNA FLORY 33 13:56 2:07 56:15 1:26 28:52 1:42:33.8
3 354 CHELSEA BRUMFIELD 30 12:12 3:05 58:52 1:25 33:38 1:49:10.0
4 375 SARAH LYNCH 34 14:14 3:56 1:09:55 2:11 35:24 2:05:37.6
5 392 LUCIE PEZZNER 30 19:51 5:10 1:10:22 1:17 39:07 2:15:45.6
Race Name

MALE AGE GROUP: 30 - 34

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 405 ROSS MARSHALL 34 12:01 2:58 48:18 1:13 28:05 1:32:32.5
2 364 NOLAN HAUKE 32 13:06 3:13 59:01 0:59 31:53 1:48:10.7
3 386 EVAN NORDBY 33 14:14 3:02 1:02:16 28:59 1:48:29.0
4 413 ERIK MCCOY 30 10:06 3:55 56:57 4:31 34:33 1:49:59.3
5 363 JUSTIN HARPER 33 15:12 3:55 1:09:18 1:07 27:06 1:56:35.5
6 379 JESSE MITCHELL 34 9:51 4:00 1:06:18 1:50 35:51 1:57:48.9
7 350 ACHILLES AGUIRRE 32 18:08 2:14 1:03:49 34:36 1:58:45.9
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 385 RAQUEL MUSZYNSKI 37 11:50 1:49 57:31 29:43 1:40:51.9
2 370 JENEAN LAGUE-BRADY 39 12:44 4:04 52:52 1:30 29:55 1:41:03.0
3 398 HEATHER WILSON-MCCARTY 38 12:58 4:38 1:00:14 1:28 34:40 1:53:55.9
4 395 EMILY THOMPSON 36 14:06 2:56 1:12:17 0:48 38:27 2:08:32.3
5 353 MICHELLE BOUCHOR 38 18:03 3:41 1:08:17 1:07 39:50 2:10:56.5
Race Name

MALE AGE GROUP: 35 - 39

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 384 CHAD MUSZYNSKI 38 14:47 2:21 48:13 1:42 22:33 1:29:34.1
2 411 TED KOSLOWSKY 39 10:46 2:36 52:36 1:14 24:30 1:31:41.0
3 401 JASON HOWTON 36 15:07 4:36 56:12 2:11 29:56 1:48:00.1
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 377 BETH MCDANIEL 43 13:18 2:35 57:07 28:30 1:41:27.8
2 360 TRICIA ELLIOTT 43 13:36 5:35 1:00:01 33:21 1:52:30.5
3 397 TANYA WEIGAND 44 16:21 4:35 1:06:55 1:17 38:50 2:07:56.3
Race Name

MALE AGE GROUP: 40 - 44

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 407 RON BEYERSDORF 41 15:05 4:04 50:24 1:09 24:18 1:34:57.4
2 394 PAUL SMITH 43 10:36 4:54 56:06 30:33 1:42:07.0
3 365 DAVID HEHYAWI 43 13:19 3:47 53:27 1:32 33:37 1:45:40.0
4 390 FRANK RAYMOND 40 14:34 1:55 59:25 0:49 30:42 1:47:22.8
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 412 RACHEL DE BUSK 48 9:35 2:32 54:09 1:13 24:36 1:32:02.8
2 357 SHERRI CRAWFORD 45 14:40 3:26 53:54 1:18 28:19 1:41:34.9
3 400 ROBIN CHAPMAN 47 10:43 3:41 1:14:49 2:39 38:44 2:10:33.1
Race Name

MALE AGE GROUP: 45 - 49

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 389 PAUL PORTE 47 16:15 2:40 45:18 1:24 23:47 1:29:21.6
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 402 LILIA FANNIN 51 13:51 6:11 58:56 32:42 1:51:38.2
Race Name

MALE AGE GROUP: 50 - 54

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 366 GLEN HENDERSON 50 13:04 3:02 1:06:52 1:53 25:15 1:50:04.0
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
Race Name

MALE AGE GROUP: 55 - 59

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 376 JEFF LYONS 56 12:30 6:18 1:04:45 1:24 28:22 1:53:17.2
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
Race Name

MALE AGE GROUP: 60 - 64

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 408 MIKE MCCANN 64 15:16 7:40 57:41 34:26 1:55:01.4
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
Race Name

MALE AGE GROUP: 65 - 69

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 381 GENE MORRIS 65 15:23 5:09 55:41 1:50 28:25 1:46:25.8
2 391 LARRY SERA 65 12:56 4:23 1:04:07 33:29 1:54:53.5
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 70 - 98

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
1 406 SALLY KRIE 73 21:10 3:52 1:13:13 2:07 36:24 2:16:42.6
Race Name

MALE AGE GROUP: 70 - 98

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 99 - 99

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
Race Name

MALE AGE GROUP: 99 - 99

Place Bib Name Agetri Swim T1 Bike T2 Run Official
Race Name

SWIM RANK FOR SUPERSPRINT

Place Bib Name Agetri Sex Official Pace
1 421 RELAY ROAD RUNNERS 24 F 8:20.2 1:52
2 358 JACOB CUTRELL 16 M 8:46.8 1:58
3 371 JOSIAH LAMB 16 M 9:05.3 2:02
4 412 RACHEL DE BUSK 48 F 9:34.5 2:08
5 379 JESSE MITCHELL 34 M 9:50.5 2:12
6 380 DILLON MONTGOMERY 15 M 10:02.6 2:14
7 361 TYLER FOSTER 26 M 10:03.0 2:14
8 413 ERIK MCCOY 30 M 10:05.8 2:15
9 372 GEORGIA LAMB 18 F 10:09.5 2:16
10 388 MORGAN O'DELL 16 M 10:13.9 2:17
11 378 CHRISTIAN MENENDEZ 17 M 10:19.4 2:18
12 394 PAUL SMITH 43 M 10:36.0 2:22
13 373 HALEY LITTLE 15 F 10:40.5 2:23
14 400 ROBIN CHAPMAN 47 F 10:43.0 2:23
15 411 TED KOSLOWSKY 39 M 10:46.0 2:24
16 399 ANGELA WITTMAN 30 F 11:29.5 2:34
17 385 RAQUEL MUSZYNSKI 37 F 11:49.8 2:38
18 393 NICK SMITH 15 M 11:56.2 2:40
19 405 ROSS MARSHALL 34 M 12:00.3 2:41
20 354 CHELSEA BRUMFIELD 30 F 12:11.5 2:43
21 396 JACLYN VERZUH 15 F 12:13.0 2:43
22 376 JEFF LYONS 56 M 12:29.6 2:47
23 355 KATIE BUCCI 29 F 12:36.4 2:49
24 351 MACKENZIE ALLAN 17 F 12:43.6 2:50
25 370 JENEAN LAGUE-BRADY 39 F 12:43.7 2:50
26 391 LARRY SERA 65 M 12:56.0 2:53
27 398 HEATHER WILSON-MCCARTY 38 F 12:57.5 2:53
28 366 GLEN HENDERSON 50 M 13:03.9 2:55
29 362 ROBIN GILBERT 27 F 13:04.2 2:55
30 364 NOLAN HAUKE 32 M 13:05.3 2:55
31 377 BETH MCDANIEL 43 F 13:17.6 2:58
32 365 DAVID HEHYAWI 43 M 13:18.6 2:58
33 367 KATIE HERNANDEZ 26 F 13:20.5 2:58
34 403 CHRIS SWIENTY 12 M 13:22.7 2:59
35 360 TRICIA ELLIOTT 43 F 13:35.2 3:02
36 402 LILIA FANNIN 51 F 13:50.5 3:05
37 410 ANNA FLORY 33 F 13:55.6 3:06
38 395 EMILY THOMPSON 36 F 14:05.9 3:08
39 404 ERIN LYNCH 12 F 14:12.8 3:10
40 375 SARAH LYNCH 34 F 14:13.4 3:10
41 386 EVAN NORDBY 33 M 14:13.7 3:10
42 409 JACE EDLUND 23 M 14:29.1 3:14
43 390 FRANK RAYMOND 40 M 14:34.0 3:15
44 357 SHERRI CRAWFORD 45 F 14:39.4 3:16
45 384 CHAD MUSZYNSKI 38 M 14:46.8 3:18
46 416 RELAY THREE AMIGOS 37 F 15:01.3 3:21
47 407 RON BEYERSDORF 41 M 15:04.7 3:22
48 401 JASON HOWTON 36 M 15:06.1 3:22
49 363 JUSTIN HARPER 33 M 15:12.0 3:23
50 408 MIKE MCCANN 64 M 15:16.0 3:24
51 374 ANNA LODAHL 27 F 15:16.3 3:24
52 381 GENE MORRIS 65 M 15:22.8 3:26
53 389 PAUL PORTE 47 M 16:14.2 3:37
54 397 TANYA WEIGAND 44 F 16:20.4 3:38
55 353 MICHELLE BOUCHOR 38 F 18:02.8 4:01
56 350 ACHILLES AGUIRRE 32 M 18:07.3 4:02
57 387 KELLI NORRIS 26 F 19:42.3 4:23
58 392 LUCIE PEZZNER 30 F 19:50.1 4:25
59 406 SALLY KRIE 73 F 21:09.2 4:43
Race Name

BIKE RANK FOR SUPERSPRINT

Place Bib Name Agetri Sex Official Rate
1 389 PAUL PORTE 47 M 45:17.7 20.9
2 361 TYLER FOSTER 26 M 46:36.9 20.3
3 384 CHAD MUSZYNSKI 38 M 48:12.4 19.7
4 405 ROSS MARSHALL 34 M 48:17.9 19.6
5 407 RON BEYERSDORF 41 M 50:23.2 18.8
6 380 DILLON MONTGOMERY 15 M 52:05.3 18.2
7 371 JOSIAH LAMB 16 M 52:33.6 18.0
8 411 TED KOSLOWSKY 39 M 52:35.4 18.0
9 370 JENEAN LAGUE-BRADY 39 F 52:51.5 17.9
10 365 DAVID HEHYAWI 43 M 53:26.4 17.7
11 357 SHERRI CRAWFORD 45 F 53:53.4 17.6
12 412 RACHEL DE BUSK 48 F 54:08.3 17.5
13 381 GENE MORRIS 65 M 55:40.6 17.0
14 401 JASON HOWTON 36 M 56:11.9 16.9
15 410 ANNA FLORY 33 F 56:14.3 16.9
16 413 ERIK MCCOY 30 M 56:56.1 16.6
17 409 JACE EDLUND 23 M 57:09.8 16.6
18 378 CHRISTIAN MENENDEZ 17 M 58:24.6 16.2
19 351 MACKENZIE ALLAN 17 F 58:49.0 16.1
20 354 CHELSEA BRUMFIELD 30 F 58:51.4 16.1
21 364 NOLAN HAUKE 32 M 59:01.0 16.1
22 372 GEORGIA LAMB 18 F 59:23.0 16.0
23 390 FRANK RAYMOND 40 M 59:24.4 16.0
24 398 HEATHER WILSON-MCCARTY 38 F 1:00:13.1 15.7
25 416 RELAY THREE AMIGOS 37 F 1:00:38.0 15.6
26 393 NICK SMITH 15 M 1:03:41.8 14.9
27 396 JACLYN VERZUH 15 F 1:04:39.7 14.7
28 376 JEFF LYONS 56 M 1:04:44.5 14.6
29 362 ROBIN GILBERT 27 F 1:05:29.1 14.5
30 379 JESSE MITCHELL 34 M 1:06:17.8 14.3
31 366 GLEN HENDERSON 50 M 1:06:51.6 14.2
32 397 TANYA WEIGAND 44 F 1:06:54.8 14.2
33 358 JACOB CUTRELL 16 M 1:07:03.9 14.1
34 373 HALEY LITTLE 15 F 1:07:43.9 14.0
35 355 KATIE BUCCI 29 F 1:07:59.9 13.9
36 353 MICHELLE BOUCHOR 38 F 1:08:17.0 13.9
37 363 JUSTIN HARPER 33 M 1:09:17.1 13.7
38 421 RELAY ROAD RUNNERS 24 F 1:09:20.5 13.7
39 404 ERIN LYNCH 12 F 1:09:53.6 13.6
40 375 SARAH LYNCH 34 F 1:09:54.6 13.6
41 392 LUCIE PEZZNER 30 F 1:10:21.9 13.5
42 395 EMILY THOMPSON 36 F 1:12:16.2 13.1
43 406 SALLY KRIE 73 F 1:13:12.6 12.9
44 400 ROBIN CHAPMAN 47 F 1:14:48.2 12.7
45 387 KELLI NORRIS 26 F 1:22:51.2 11.4
46 367 KATIE HERNANDEZ 26 F 1:28:44.8 10.7
47 374 ANNA LODAHL 27 F 1:31:43.5 10.3
48 403 CHRIS SWIENTY 12 M 2:06:15.0 7.5
49 388 MORGAN O'DELL 16 M
50 385 RAQUEL MUSZYNSKI 37 F
51 399 ANGELA WITTMAN 30 F
52 394 PAUL SMITH 43 M
53 377 BETH MCDANIEL 43 F
54 386 EVAN NORDBY 33 M
55 391 LARRY SERA 65 M
56 360 TRICIA ELLIOTT 43 F
57 402 LILIA FANNIN 51 F
58 350 ACHILLES AGUIRRE 32 M
59 408 MIKE MCCANN 64 M
Race Name

RUN RANK FOR SUPERSPRINT

Place Bib Name Agetri Sex Official Pace
1 416 RELAY THREE AMIGOS 37 F 21:55.7 7:04
2 388 MORGAN O'DELL 16 M 22:23.9 7:13
3 384 CHAD MUSZYNSKI 38 M 22:32.8 7:16
4 361 TYLER FOSTER 26 M 22:39.9 7:18
5 389 PAUL PORTE 47 M 23:46.2 7:40
6 421 RELAY ROAD RUNNERS 24 F 24:05.6 7:46
7 407 RON BEYERSDORF 41 M 24:17.4 7:50
8 411 TED KOSLOWSKY 39 M 24:30.0 7:54
9 412 RACHEL DE BUSK 48 F 24:35.4 7:55
10 371 JOSIAH LAMB 16 M 25:00.0 8:03
11 366 GLEN HENDERSON 50 M 25:15.0 8:08
12 358 JACOB CUTRELL 16 M 26:20.7 8:29
13 380 DILLON MONTGOMERY 15 M 26:27.6 8:31
14 409 JACE EDLUND 23 M 26:43.0 8:36
15 362 ROBIN GILBERT 27 F 26:58.4 8:41
16 363 JUSTIN HARPER 33 M 27:05.5 8:44
17 399 ANGELA WITTMAN 30 F 27:12.8 8:46
18 393 NICK SMITH 15 M 27:33.9 8:53
19 405 ROSS MARSHALL 34 M 28:04.9 9:03
20 357 SHERRI CRAWFORD 45 F 28:18.6 9:07
21 376 JEFF LYONS 56 M 28:21.4 9:08
22 381 GENE MORRIS 65 M 28:24.2 9:09
23 377 BETH MCDANIEL 43 F 28:29.2 9:11
24 372 GEORGIA LAMB 18 F 28:34.9 9:12
25 410 ANNA FLORY 33 F 28:51.9 9:18
26 386 EVAN NORDBY 33 M 28:58.1 9:20
27 351 MACKENZIE ALLAN 17 F 29:20.6 9:27
28 385 RAQUEL MUSZYNSKI 37 F 29:42.3 9:34
29 370 JENEAN LAGUE-BRADY 39 F 29:54.3 9:38
30 401 JASON HOWTON 36 M 29:55.4 9:38
31 396 JACLYN VERZUH 15 F 30:08.0 9:42
32 394 PAUL SMITH 43 M 30:32.2 9:50
33 390 FRANK RAYMOND 40 M 30:41.7 9:53
34 373 HALEY LITTLE 15 F 30:47.4 9:55
35 364 NOLAN HAUKE 32 M 31:52.5 10:16
36 378 CHRISTIAN MENENDEZ 17 M 32:13.7 10:23
37 402 LILIA FANNIN 51 F 32:41.7 10:32
38 374 ANNA LODAHL 27 F 33:12.1 10:42
39 360 TRICIA ELLIOTT 43 F 33:20.4 10:44
40 391 LARRY SERA 65 M 33:28.6 10:47
41 365 DAVID HEHYAWI 43 M 33:36.6 10:50
42 354 CHELSEA BRUMFIELD 30 F 33:38.0 10:50
43 367 KATIE HERNANDEZ 26 F 34:20.9 11:04
44 408 MIKE MCCANN 64 M 34:25.4 11:05
45 413 ERIK MCCOY 30 M 34:32.3 11:08
46 350 ACHILLES AGUIRRE 32 M 34:36.0 11:09
47 398 HEATHER WILSON-MCCARTY 38 F 34:39.9 11:10
48 404 ERIN LYNCH 12 F 35:22.9 11:24
49 375 SARAH LYNCH 34 F 35:23.7 11:24
50 379 JESSE MITCHELL 34 M 35:50.9 11:33
51 406 SALLY KRIE 73 F 36:23.1 11:43
52 355 KATIE BUCCI 29 F 37:16.9 12:00
53 387 KELLI NORRIS 26 F 37:29.8 12:05
54 395 EMILY THOMPSON 36 F 38:26.4 12:23
55 400 ROBIN CHAPMAN 47 F 38:43.5 12:28
56 397 TANYA WEIGAND 44 F 38:49.9 12:30
57 392 LUCIE PEZZNER 30 F 39:07.0 12:36
58 353 MICHELLE BOUCHOR 38 F 39:49.5 12:50